در ماه ژوئن اخباری مبنی بر تصمیم شرکت DJI برای عرضه پهپادی ارزان و مقرون به‌صرفه با قیمت ۲۹۹ دلار منتشر شد.
محصولی تحت عنوان مویک مینی SE که نسخه اصلاح شده‌ای از مدل مویک مینی ۳۹۹ دلاری و یا مویک مینی ۲ با قیمت ۴۴۹ دلاری محسوب می‌شود. حال سوال اینجاست که این محصول چه تفاوت و یا شباهت‌هایی با مدل‌های قبلی این شرکت دارد و دلیل این اختلاف قیمت در چیست.
خوشبختانه شرکت DJI ساعاتی پیش و کاملا بی‌سروصدا، فروش مویک مینی SE را آغاز و پاسخ این سوالات را ارائه کرده است. طبق گفته این شرکت، این تفاوت‌ها را می‌توان میان مویک مینی SE و مویک مینی مشاهده کرد:

  • مویک مینی SE از یک شاسی جدید پهپاد مویک مینی ۲، پیچ‌های کمتر، بازوهای قوی‌تر و مقاومت بیشتر در برابر باد بهره می‌برد
  • مویک مینی SE از باتری‌های LiPO برخوردار است که هم سبک‌تر بوده و هم از قدرت بیشتری بهره می‌برد
  • در مویک مینی SE به جای درگاه میکرو USB، یک در گاه USB-C روی پهپاد تعبیه شده است
  • در مویک مینی SE نیازی به به‌روزرسانی فرمور به منظور دسترسی به حالت ویدیوی ۲۴p یا تنظیمات دستی ایزو نخواهد بود
  • روی لنز دوربین مویک مینی SE، عبارت ۴K حک نشده و نشانگر وضعیت هواپیما در قسمت پشتی بدنه قابل کلیک کردن نیست

جدای از موارد فوق، دیگر مشخصات مویک مینی SE با مدل مینی ۲ تقریبا یکسان است، بدین معنی که همان مدت زمان قابل پیمایش و فناوری ارتباط مطمئن را مشاهده خواهید کرد. همچینی مینی SE از لحاظ ظاهری نیز در قالب همان طراحی تاشوی مویک مینی ساخته شده که به وای‌فای ارتقایافته مجهز است.

همچنین طبق اطلاعات منتشرشده، خبری از قابلیت فیلمبرداری ۴K در مینی SE نیست و تنها قابلیت ۲.۷K و ۱۰۸۰p توسط این پهپاد ۲۹۹ دلاری پشتیبانی می‌شود. شواهد نشان می‌دهد که مینی SE از فناوری ارتقای کیفیت تصاویر که پیشتر در مینی ۲ استفاده شد، برخوردار نیست.

همانند دیگر پهپادهای شرکت DJI، فاصله پوشش ارتباط وایرلس مینی SE به کشوری که این پهپاد را از آن را خریداری می‌کنید، بستگی دارد. در کشورهای آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و تایوان (که ورژن MT2SS5 در آنها عرضه می‌شود) این محدوده پوشش به ۴ کیلومتر می‌رسد اما در اروپا و آسیا تنها به ۲ کیلومتر و یا حتی ۵۰۰ متر (با توجه به نسخه خریداری شده) محدود خواهد بود.