مایکروسافت از عرضه نسخه پایدار اج ۹۳ خبر داد. این نسخه با بهینه‌سازی‌هایی در بخش گروه‌بندی زبانه‌ها، مخفی‌سازی نوار عنوان در حالت نمایش عمودی زبانه‌ها، ورود آسان به حالت تصویر در تصویر (PiP) و چندین تغییر کوچک دیگر همراه است.

مرورگر مایکروسافت اج با بیلد نسخه ۹۳.۰.۹۶۱.۳۸ در دسترس کاربران قرار گرفته و ویژگی‌های متنوعی را در بر می‌گیرد. اج ۹۳ حالا از مجموعه محدودی از تنظیمات اولیه موسوم به Initial Preferences پشتیبانی می‌کند که پیش‌تر با نام Master Preferences شناخته می‌شد. مدیران سیستم می‌توانند این تنظیمات را به عنوان پیش‌فرض تعیین کنند.

یکی از ویژگی‌های جذاب نسخه جدید اج اضافه شدن قابلیت دسته‌بندی زبانه‌ها در گروه‌های مدنظر کاربر و کمک به پیدا کردن، جابه‌جا شدن و مدیریت بهتر زبانه‌ها در جریان‌های کاری مختلف است. اج ۹۳ اجازه می‌دهد نوار عنوان مرورگر را در حالت نمایش عمودی مخفی کنید.

مایکروسافت اج ۹۳

در این نسخه اگر ماوس خود را روی ویدیوهای سازگار با قابلیت تصویر در تصویر نگه دارید، منویی باز می‌شود که ویژگی نمایش تصویر در تصویر را فراهم می‌کند. البته این ویژگی فعلا فقط برای کاربران مک اواس در دسترس است.

حالت IE حالا در اج ۹۳ از ویژگی No-Merge پشتیبانی می‌کند که موجب ایجاد جلسه‌ای جداگانه و مستقل در مرورگر می‌شود. به عبارت دیگر، اولین باری که یک زبانه IE را در هر پنجره اج باز می‌کنید، چنان‌چه به یکی از سایت‌های No-Merge بروید، آن پنجره از سایر بخش‌های مرورگر اج جدا می‌شود.

نسخه جدید مرورگر مایکروسافت با قابلیت ImplicitSignInEnabled به مدیران سیستم اجازه می‌دهد ویژگی ورود غیرمستقیم را در این مرورگر غیرفعال کنند. اج ۹۳ همچنین امکان دور زدن اعلان‌های ClickOnce و DirectInvoke را برای نوع فایل‌های خاص فراهم می‌کند.

تغییر آخر هم مربوط به پروژه کرومیوم است که موجب حذف ۳DES می‌شود و پشتیبانی از TripleDESEnabled و TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA را به ارمغان می‌آورد.

برای دانلود و نصب نسخه جدید اج کافیست یک بار مرورگر خود را ببندید و دوباره آن را باز کنید.