بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده از آمریکا، اروپا و سایر کشورهای تحت پوشش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، میانگین سرعت دانلود این سرویس از ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه گذر کرده است.

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده از استارلینک، اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس، این سرویس سرعت دانلود میانگین ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را به کاربران خود ارائه می‌کند. این داده‌ها با ابزاری به نام Statuspage و از حدود ۷۰ کاربر استارلینک جمع‌آوری شده است. البته با توجه به تعداد کاربران بتای این سرویس، ۷۰ نفر عدد زیادی به نظر نمی‌رسد؛ اما همین تعداد دید خوبی از سرعت اینترنت و زمان تأخیر این سرویس در نقاط مختلف دنیا به دست می‌دهد.

بر اساس داده‌های Statuspage، کاربران ساکن اتحادیه اروپا، سرعت اینترنت بالاتر از آمریکا تجربه می‌کنند. سرعت دانلود میانگین در اروپا ۱۷۶ مگابیت بر ثانیه و بالاترین و پایین‌ترین سرعت دانلود به ترتیب برابر با ۴۲۲ و ۲٫۲ مگابیت بر ثانیه است. از سوی دیگر، کاربران آمریکای شمالی کمترین امتیاز را در بخش تأخیر ثبت کرده‌اند. میانگین تأخیر در اروپا برابر با ۳۳٫۴ میلی‌ثانیه و در آمریکا برابر با ۵۵ میلی‌ثانیه گزارش شده است.

تأخیر زمانی است که طول می‌کشد تا یک بسته داده به کاربر برسد یا از او دریافت شود. این معیار برای اسپیس ایکس اهمیت زیادی دارد و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده آن را بهبود بدهد. ایلان ماسک امیدوار است اسپیس‌‎ایکس بتواند تأخیر استارلینک را به کمتر از ۲۰ میلی‌ثانیه کاهش بدهد.
میانگین تأخیر کاربران آمریکا چندان بد به نظر نمی‌رسد؛ اما نگاهی به داده‌ها مشخص می‌کند که بالاترین مقدار تأخیر ثبت‌‎شده برای این قاره به ۹۸۵ میلی‌ثانیه رسیده که سه برابر تأخیر در اروپا است. از سوی دیگر، پایین‌ترین مقدار تأخیر در آمریکا وضعیتی بهتر از اروپا دارد و ۱۱ میلی‌ثانیه در مقابل ۱۸ میلی‌ثانیه کاربران اروپایی را نشان می‌دهد.

Statuspage علاوه بر اینکه وضعیت عملکرد استارلینک را با داده‌های عددی نمایش می‌دهد، نمودارهایی هم از سرعت دانلود در آمریکا، بریتانیا، دانمارک، فرانسه، هلند و استرالیا در اختیار می‌گذارد که بازه سه‌ماهه اخیر را مورد بررسی قرار داده است.

نمودار سرعت دانلود استارلینک

در این نمودارها می‌توان مشاهده کرد که کاربران استرالیایی در سه‌ماهه اخیر بالاترین سرعت دانلود را نسبت به کاربران سایر کشورها تجربه کرده‌اند. در حال حاضر اسپیس ایکس ۱۳ پایگاه زمینی استارلینک در این کشور احداث کرده است و شاید به واسطه کاربران کمتری که تحت پوشش هرکدام از این ایستگاه‌ها قرار دارند، دستیابی به سرعت بالاتر قابل توجیه باشد. از سوی دیگر کاربران بریتانیایی کمترین سرعت دانلود را گزارش کرده‌اند.
از آنجایی که استارلینک همچنان در حال تکمیل مجموعه‌ی ماهواره‌ای خود است این نتایج نشان‌دهنده عملکرد نهایی این سرویس نیستند. در حال حاضر تنها یک‌سوم از فاز اول ماهواره‌های استارلینک به فضا فرستاده شده است.