با پشتیبانی از فرمت AAB در آمازون استور، احتمالا امکان سایدلود این فرمت در ویندوز ۱۱ وجود خواهد داشت.
آمازون با انتشار پستی در وبلاگ خود رسما اعلام کرد که مشغول کار روی اضافه‌ کردن پشتیبانی از فرمت AAB به آمازون استور است؛ اما در این پست به جزئیات زیادی اشاره نمی‌شود. از جمله ویژگی‌های مهم فرمت AAB می‌توان به حجم پایین‌تر اپلیکیشن‌‎ها اشاره کرد. البته آمازون همچنان به دریافت اپلیکیشن‌ها با فرمت APK ادامه خواهد داد.
مایکروسافت رسما اعلام کرده بود امکان سایدلود اپلیکیشن‌های اندروید روی ویندوز ۱۱ وجود دارد. کاربران می‌توانند به جای دانلود از استور رسمی ویندوز ۱۱، فایل APK مورد نظر را به‌صورت دستی روی ویندوز ۱۱ نصب کنند. البته هنوز مشخص نیست این تغییر فرمت در گوگل پلی چه تأثیری روی فروشگاه‌های اپلیکیشن مستقل می‌گذارد. به‌طور خاص مشخص نیست آیا در هنگام عرضه ویندوز ۱۱ امکان سایدلود اپلیکیشن‌ها با فرمت AAB وجود دارد یا خیر. البته مدتی قبل یکی از کارمندان مایکروسافت در توییتر اعلام کرده بود که ساب‌سیستم اندروید در ویندوز ۱۱ می‌تواند از طریق ویندوز آپدیت در سریع‌ترین شکل ممکن به‌روزرسانی شود و این احتمال وجود دارد که مایکروسافت بتواند خود را سریع با شرایط جدید هماهنگ کند.
اقدام آمازون در ادامه‌ی قبول فرمت APK کاملاً مخالف رویکرد گوگل در مورد AAB است. با شروع مرداد، توسعه‌دهندگان باید اپلیکیشن‌های خود را در قالب فرمت AAB به گوگل پلی ارسال کنند. در واقع تمام برنامه‌های جدید که به گوگل پلی راه پیدا می‌کنند حتما باید از فرمت AAB استفاده کنند. برنامه‌های فعلی از این مرحله معاف هستند؛ اما بسیاری از برنامه‌های موجود به دلیل کاهش حجم و دیگر ویژگی‌های AAB، به این فرمت مهاجرت کرده‌اند.
فرمت «باندل اپ اندروید» (AAB) با اندروید ۹ معرفی شد تا تسکینی باشد به چندپارگی اپلیکیشن‌های اندروید. AAB در واقع یک فایل آرشیوشده از قسمت‌های فایل‌ APK است؛ و دانلود هر بسته به سخت‌افزار دستگاه شما بستگی دارد. به‌عنوان مثال اگر از گوشی پرچم‌دار استفاده می‌کنید، فقط بخش‌هایی که مربوط به سخت‌افزار گوشی شما است دانلود خواهد شد و کل برنامه دانلود نمی‌شود.
در بیلد آزمایشی فعلی ویندوز ۱۱ فعلاً امکان اجرای برنامه‌های اندروید وجود ندارد و نمی‌‎دانیم اپلیکیشن‌های اندروید به چه صورت روی ویندوز ۱۱ اجرا خواهند شد. آمازون با نزدیک شدن به امکان نصب برنامه‌های اندروید روی ویندوز ۱۱، اطلاعات بیشتری  منتشر خواهد کرد.